karlaposas2437 karlaposas2437
  • 25-08-2022
  • Business
contestada

When 18,000 units are produced variable costs are $40 per unit and total costs are $989,000. what are the total costs when 23,000 units are produced?

Respuesta :

Otras preguntas

Helppppppppppppppppppppp
What was the accidental natural preservative for artifacts from the town of Pompeii? A) acid neutral paper B) UV rays C) volcanic ash D) water submersion
If one lived in a way that was harmonious with the natural law, or was submissive to the will of God, then one was living a life of virtue. The preceding statem
When is thermal equilibrium achieved between two identical objects? a. when one object is colder than the other b. when one objects is hotter than the other
How do you find the actual distance for a map scale
which two parts of the plot take place in acts 1 & 2 of Macbeth? exposition, climax, rising action,, catastrophe , falling action
Of what is the following sentence an example? The toaster just sat on the counter. Onomatopoeia Personification Alliteration Assonance
How high is mount everest?
wide open spaces and a long growing season helped this area and has 16 letters
Choose the correct way to write the underlined portion of the following sentence: My dog ran up the street, wagging his tail.