hrt4bin hrt4bin
  • 21-09-2022
  • Chemistry
contestada


8. A 9.7 ounce milk shake costs $3.45. There are 16 ounces in a pound. Determine the cost of a 5.5kg milkshake.

(454g per pound)
(10^-3 kilo unit = 1 unit)

8 A 97 ounce milk shake costs 345 There are 16 ounces in a pound Determine the cost of a 55kg milkshake 454g per pound 103 kilo unit 1 unit class=

Respuesta :

Otras preguntas

A kite descends to the ground from a height of 32 feet. Use an integer to describe the descent.
What is the answer to 360 miles in 6 hours
A cylinder and a cone have the same diameter: 8 inches. The height of the cylinder is 9 inches. The height of the cone is 18 inches. Use π = 3.14. What is the
6 pastries costs $30. What will 4 pastries cost?
pizza palace cuts a medium pizza into 8 slices.the same size pizza at pizza pioneers si cut into 16 slices.Jasmine ate 4 slices of a medium pizza from pizza pio
how many people died in the eruption mauna loa?
A machine that is used to sew shirts is called a _____ . capital good, natural resource, nonrenewable resource
If a lithium atom loses one electron, what will its charge be?
the Government Printing Office is maintained by the legislative branch true or false
Question: 5 = -(-z+3)