izzywizzyy
izzywizzyy izzywizzyy
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

Oliver wants to buy kiwi and raspberries to make a fruit tart. Kiwi cost $4.50 per
pound and raspberries cost $3.25 per pound. How many pounds of fruit does he buy
if he buys 2.5 pounds of kiwi and 1.5 pounds of raspberries? How many pounds of
fruit does he buy if he buys a pounds of kiwi and y pounds of raspberries?

Oliver wants to buy kiwi and raspberries to make a fruit tart Kiwi cost 450 per pound and raspberries cost 325 per pound How many pounds of fruit does he buy if class=

Respuesta :

Otras preguntas

Which of these events occurred during the Precambrian time? Cyanobacteria filled the water and air with oxygen. Early humans began to make tools, harves
An abiotic factor affecting the behavior and survival of birds is the? A)Length of daylight B)number of carnivores C)presence of harmful bacteria D)size of the
what was WW2 about????
condense 2log4 + log3 - log2 + log5
how is statistics useful to government​
were sent aid to fight Russian Civil War by the United States republic of Liberia Lusitania Whites Sun Yat-sen armistice Zionists Imperialism Triple Alliance Wi
I’m confused please help
7/10 7/8 7/12 7/9 smallest to greatest
How can a personal spelling list help you learn correct spellings of words? You can create a personal list of words that give you trouble. You can use it as a w
The pacific ocean touches all continents except which two?