merdeso404 merdeso404
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

Alyssa buys 3.55 pounds of apples and 1.65 pounds of bananas at the store. Apples and bananas cost c dollars per pound. Alyssa's total cost for the apples and bananas was $10.25 after using a 0.85 cent coupon. Write an equation that can be used to find the value of c.

Respuesta :

Otras preguntas

please help me with these question what is meant by beverages, consistency and invalid ​
Simplify sqrt(45/7y)
i need 3 vignettes about self discovery and i need it fast please anyone.
Q4. Track and field involves running in lanes usually numbered one through eight. Why do the runners start at different positions on the track in their individu
The graph of g is a translation 4 unit down of the graph of f(x) = 6x-4. The rate of change of g over the interval -2 ≤ x ≤ 4 is
a ball is dropped from a height of 6 metres. suppose the ball rebounds 2/3 of the height from which it falls. find total distance travelled by ball
Do you agree or disagree and why?
63 J of heat are added to a closed system. The initial energy of the system is 58J, and the final internal energy is 93J. How much work is being done by the sys
PLSS HELP ME WITH THIS !! 20 POINTSS
Which properties of a reaction make it a good choice for use in a heat engine?