jbettsrrts jbettsrrts
  • 22-10-2022
  • Mathematics
contestada




6 HEB sells blueberries for $2 per pound
and strawberries for $3 per pound. John
bought 4 pound of blueberries and x pounds
of strawberries. Which equation can be
used to find y, the total price John paid?
A y=3x+2
By=2x+3
Cy=3x+8
Dy=8x+3

Respuesta :

Otras preguntas

One of the functions of a voluntary association is to offer people an identity and a sense of purpose in life.
Impacto sode los procesos tecnologicosque animales son los que el hombre primitivo represento
The bottom pane of the wireshark window, referred to as the __________, displays all of the information in the packet in hexadecimal and in decimal when possibl
Notes from narcissus and echo
Which bone is a part of the skull and not just associated with it? incus stapes vomer hyoid malleus?
In "The Adventure of the Blue Carbuncle," which best describes Dr.Watson?
A plane is flying 2400 miles from a to b. the speed of the plae is 600mph and the speed of the tailwind is 40 mph how many hours after take off would it b efast
Calculate the number of moles of iodine that can be made this way from from 16.4 grams of NaIO3
i’m really bad at math and really need help on this
Which graphs below represent an exponential function? Select all that apply.