rebeca1729
rebeca1729 rebeca1729
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Deborah bought a yard of ribbon for $14.76. How much did Deborah pay per inch? (1 yard = 3 feet.)
$0.41
$0.49
$1.23
$4.92

Respuesta :

Otras preguntas

(9/16)^−1/2 How do I solve this equation?
The letters of the alphabet are written on flashcards and dropped into a bag. A flashcard is randomly selected, kept out of the bag, and then another flashcard
A boy sees a snake lying still in the road. He bends close to look at it. Suddenly, the snake moves. the boy jumps back. A. a boy sees a snake lying in the roa
Last summer, at Camp Okey-Fun-Okey, the ratio of the number of boy campers to the number of girl campers was 8:7. If there were a total of 195 campers, how man
What is the value of 43,782 underline digit is 7
Write the expression (4X -2)•6(2X +7)in the standard form of a quadratic expression
each year lizzies school purchases student agenda books which are sold in the school store this year the school purchased 350 books at a cost of 1.137.50 if the
How would an increase in population impact an aquifer
is 95.045 greater than less than or equal two 95.545
how do we know that Otzi the Iceman was civilized and intelligent?