aleigha4029 aleigha4029
  • 21-11-2022
  • Mathematics
contestada

6 Brand A sells a 4-ounce package of almonds for $3.99.
Brand B sells a 100-gram package of almonds for $3.99.
Which brand is the better buy?

Respuesta :

Otras preguntas

help me plzzzzzz before 10:00 AM​
What was one effect of the rise of the domestic slave trade? A. Slave families were split up and sold. B. More slaves were needed in factories. C. Slaves were n
PLEASE HELP ILL GIVE BRAINIEST TO THE PERSON THAT ANSWERS FIRST!
what do you do when u see a duck?
Which invention of the late 1700s revolutionized the economy of the South? A. the telegraph B. the cotton gin C. the circular saw D. the self-winding clock
expression: x + 20 + x + 20 + x + 20 + x + 20
Income Statement ( Service Business ) Revenue Expenses NET INCOME = REVENUE - EXPENSES Income Statement ( Retail ) REVENUE COST OF GOODS SOLD (COGS) = GROSS IN
HELPP -4/9x-1/4 3 1/3 x -1/5 1/3 x 2/4 4/9 x -1/8 5/6 x 2 3/5
Please help. NEED THE ANSWER SOON AS POSSIBLE.
Which statements are true about the plot of animal farm? check all that apply.