misokitty64 misokitty64
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

Nick paid $2.75 for a gallon of milk. Find the cost per quart of milk at this rate.

a. $0.55
b. $0.70
c. $0.93
d. $1.40

Respuesta :

Otras preguntas

how did harriet bishop impact the future of minnesota
when i double my number and add 8 i get my number + 12 WHAT IS MY NUMBER
Jennie makes quilts. She can make 7 quilts with 21 yards of material. How many yards of material would be required to make 12 quilts?
What is 7:9 in simplist form
Need help to Write 4.01 as a percent
all natural numbers are members of which other subsets of real numbers?
What Is the Function of Tone in Poetry ?
7/8,0.98,8/9 least to greatest
What word describes what people do when they spread out and live in almost every land area of the world?
Which of the following can be achieved by using a visible-light spectrophotometer? I. Detecting the presence of isolated double bonds. II. Finding the concentra