karinapenn9639 karinapenn9639
  • 26-03-2024
  • Mathematics
contestada

Sam makes money by mowing lawns. He has two plans that he offers customers. The first plan is $8 per hour. The 2nd plan is an initial fee of $6 then $5 per hour after that. For what number of hours are the two plans equal?

Respuesta :

Otras preguntas

Why do whales not evolve gills?
Identify the volume of the composite figure rounded to the nearest tenth.
who was the discovered electron
Where did the Velvet Revolution occur? A. Poland B. Hungary C. Romania D. Czechoslovakia
How do scientists obtain knowledge about the world?
What does v. P=mv mean can someone help
people in sahel usually work in secondary industry wheres the mistake
Which is an example of the bottleneck effect? Green beetles move to a new location and build a new colony there. Green beetles survive as birds don't see them,
who is odell Beckham Jr
Five notebooks cost $4.65. what is the price for two notebooks??? Help!!! Please!!!!