Mfaith46541 Mfaith46541
  • 22-04-2024
  • Business
contestada

A firm has beginning inventory of 270 units at a cost of $6 each, Production during the period was 700 units at $14 each. If sales were 400 units, what is the cost of goods sold (assume FIFO)?
◯ $3,240
◯ $3,640
◯ $3.740
◯ $3.440

Respuesta :

Otras preguntas

why is it important to observe an individuals reactions when communicating with them
james measured his hand it was 0.17 meters . Jennifer  measured her hand it was 0.165 meters whose hand is bigger how do you know . EXLPAIN.
Write a short biography on your favourite actor include what films they have been in.
Explain the difference between b divided by 10 and b divided into 10
What is the value of 35 To the second power
.   Which one of the following pairs of numbers contains like fractions?A. 1/2 and 3/2B. 6/7 and 60/70C. 5/4 and 4/5D. 4/8 and 12/16
wheelchair ramps for access to public buildings are allowed a maximum of one inch of vertical increase for every one foot of horizontal distance. Would a ramp
What is the answer to 7n + 3 = 3n + 27
why is it important to observe an individuals reactions when communicating with them
65 900 000 in scientific notation