jeremiahbeauplan86 jeremiahbeauplan86
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of pineapple juice costs $9.04. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

There are 100 pennies in a dollar. What fraction of a dollar is 61 pennies? Write it as a fraction, as a decimal,and in word form
How do you enlarged a shape by 300 percent?
-2(x+3y)=18 solve for y!
Could the last carbon atom chain make bonds with four hydrogen atoms?why or why not?
Yellow light has a longer wavelength than green light. Which color of light has the higher frequency?
While traveling along a highway a driver slows from 24 m/sec to 15 m/sec in 12 seconds. What is the automobile’s acceleration?
Could the last carbon atom chain make bonds with four hydrogen atoms?why or why not?
Two reasons why a scientist might want to study the DNA of strawberries?
why did andrew jackson want the indians to leave their tribes
write a whole number and a fraction greater than 1 to name the part filled. think: 1 container= 1