tinyhugs2000 tinyhugs2000
  • 25-02-2016
  • Mathematics
contestada

8 rubber stamps cost$11.04.

Which equation would help determine the cost of 10 rubber stamps?

Respuesta :

allanmcclellon1
allanmcclellon1 allanmcclellon1
  • 25-02-2016
if 8 costs $11.04 then 8/11.04=1.38 so each costs $1.38 so you do 10*1.38 and you get $13.80
Answer Link

Otras preguntas

Read these lines from Emily Dickinsons "324" ("Some Keep the Sabbath going to Church"): Some keep the Sabbath going to Church- I keep it, staying at home- With
The book thief 5. Which body part does Liesel's school friend break while attending the book burning? His arm. His neck. His nose. His ankle.
plz i need you help ASAP
will mark braileist!!!! Which of the following describes an action associated with the drafting stage of writing a letter to the editor? A. Double-check all yo
when rewriting the conclusion of an argumentative essay, a writer should include
Which is a primary risk factor for developing cancer?a. Active immune systemb. Lack of iron in the dietc. Lack of calcium in the dietd. Workplace exposure
Sebastian grew two inches over the last six months. When he has his yearly physical exam, his doctor charts a spike in physical and skeletal growth. What did Se
Multiply (-3.2)•1.7 (^ω^)
Correct answer gets Brainliest! Solve for x.
Which meal would provide the most energy, and includes the material needed to build muscle? a. bread and butter b. lettuce and oil c. meat and fruit