riddick1992 riddick1992
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost

Respuesta :

abbyisawesome38
abbyisawesome38 abbyisawesome38
  • 26-02-2016
It would cost about 28 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

Waterfall located on the border between argentina and brazil is
Dr. LaGuardia is a cognitive neuroscientist who is interested in the effect of brain concussions on the ability to recognize faces. He conducts a quasi-experime
why did germany abandon their plans to invade britian? in 1941?​
In what ways was the Vietnam was part of Cold War
What is the average rate of change for the sequence shown below?
what does 6 times blank equal 816
NEED HELP FASTT PLEASE HELP TIMED IMPORTant Which sum or difference identity would you use to verify that cos (180° - q) = -cos q? a. sin (a -b) = sin a cos b –
Please help!!!! Suppose that you invest $200 every month in an account that has 4.8% APR. The account is compounded every month. How much money will you have af
What is the answer to this question?¿
How do human activities impact the environment in Canada