evannaguggsa evannaguggsa
  • 21-09-2018
  • Mathematics
contestada

A 24-ounce soda costs $1.25. What is the price per ounce?

Respuesta :

Pasta0
Pasta0 Pasta0
  • 21-09-2018

[tex]1.25 \div 24 = 0.0520833333 \: per \: ounce[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

Pls someone answer this, I’m confused At a coffee shop, the first 100 customers' orders were as follows. Small Medium Large Hot 5 48 22 Cold 8 12 5 What is the
Solve for x: 3.2 + 4 = 9x +3 A.1/3 B.-1/3 C.1/6 D.none of the above
PLEASE PLEASE HELP ANY HELP IS APPRECIATED!
Write an equation of the line with a slope of 7 and y-intercept of 2. y =​
Porque lili estefan no esta en el gordo y la flaca.
Tap the words that "they" refers to.​
Need help on number 2
What method would you use to reparate rice which been mixed with flour
Question On Pic Thx!
Find the slope of the line that contains the following points. A(5, 6), B(10,8) 5/2 2/5 14/15