haidenfirkins6657 haidenfirkins6657
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

Liz buys 4 pairs of jeans the jeans are $35 each how much money did liz spend?

Respuesta :

milot
milot milot
  • 24-09-2018
The jeans are 35 each and she bought 4 of them

So the equation is 35(4) = c
140
The cost of 4 jeans are $140 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

Choose the best revision, if one is needed. A) NO CHANGE B) relied C) relies D) has been relying
A circus artist is climbing a rope 12 m long which is tightly stretched and tied from the top of a vertical pole to the ground. find the height of the pole if t
What are the other names for the solutions of a quadratic function?
According to Goodman, what does it mean to “counter the culture
prepostion or adverb 1. My friends and I looked AROUND for our sleds. Jamie had never been sledding BEFORE. fill-in-the-blank Identify the preposition 3. The le
what did native Americans do to help us
how does the biblical prophecy of cyrus demonstrate the accuracy of scripture
How are hypertension heart diseases and stroke related
which term describes a philosophy that supports representative government, human rights, and political equality?a. social contractb.Liberalismc. Serparation of
The difference between 15 and x