Fay2121
Fay2121 Fay2121
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

Olive oil

Amount: 3 cups

Unit cost: $17.50/gallon

Total cost =

Respuesta :

kittenpaci1414
kittenpaci1414 kittenpaci1414
  • 25-09-2018

i think the answer is 3.27

Answer Link
jamiyaellis6
jamiyaellis6 jamiyaellis6
  • 25-09-2018

the total cost is $52.50

Answer Link

Otras preguntas

what type of environment did the aboriginals live in? individual community solo​
f (x) = -x2 + 8x - 11 h(x) = -x-7 find f (9) + (-14)
Pleases HELP
Pls help! Urgent! The law of conservation of mass states that the mass of the reactants is _____ the mass of the products. A. Less than B. Equal to C. Greater
How would you decrease the mass number?
Help pls asap-2x(-3x - 4y - 8) =
If you were on the ISS (International Space Station), how would you know that a solar eclipse took place on Earth?
Which number is irrational? 1) -4 2) 2/9 3) [tex]\sqrt{11}[/tex] 4) 8.25
FREEEE POINTZZZZZZ Maybeee i'll mark brainliest toooooo. If u guys help figure out how to mark brainly
The diagram shows the positions and motions of earth and sun