jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

In which branch of government does a mayor operate?
Where should the parenthesis be placed? Toni Morrison Have you read any of her books? creates fascinating characters. A)Toni Morrison Have you (read any of her
In the summer before I started high school, my grandpa picked me up every Sunday afternoon. We would coast down the blooming hills, valleys, and countryside alo
what is the original price if there is a 10% discount and the sale price is $76.50
Josh volunteered at the zoo for 14 hours in one month. This was 3 1/2 times as many hours as Gina volunteered. How many hours did Gina volunteer?
how do natural resources and physical landforms and waterways affect human settlement patterns
write 2x+y=5 in slope intercept form
solve 0.7x-2<5.5 and graph the solution on a number line
Which sentence uses correct capitalization? A. The Edgarsville chronicle printed an interview with Governor Morley. B. Last night Grandma Mary watched the movie
what word means the remains or imprint of once living organisms found in layer of rock