brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

Helpppppppppp both questions please
12. Describe two reasons why legislation was necessary to require healthcare directives in some instances
This was the act of genocide carried out by Germany on the Jewish population of Europe
Two apples are shared equally by three people.use a model to show how much each person will receive.
How do you graph -x+y>5
septicemia occurs when bacteria enters what? liverintestinesbloodcell nucleus
The ring of fire shown on the map above is a zone of what activity that surrounds the Pacific Ocean
A survey found that 12 out of 30 people preferred bacon over sausage. According to this survey, what percent of people pefer bacon over sausage?
Third-degree, with zeros of 1-i, 1+i, and 3, and and a leading coefficient of -7
how are food chains, food webs, and energy pyramids alike?