brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

suppose that f(x)=x^2 and g(x)=4x^2-2. which statement best compares the graph of g(x) with the graph of f(x)? a. the graph of g(x) is the graph of f(x)compress
Child development is characterized by what five domains? A. Self-regulation and self-control; social and emotional development; language and literacy;
Which system of linear inequalities is represented by the graph? y > x – 2 and y < x + 1 y < x – 2 and y > x + 1 y < x – 2 and y > x + 1 y &g
If the total amount of energy in the producer-level ecosystem is 40,000 kilocalories, how much energy is available for the first-level consumers? 4,000 kilocalo
What would happen if you didn't have a large intestine?
Religious toleration was NOT guaranteed in which of the following English colonies? Rhode Island, Massachusetts Bay, Conneticut, or Maine
What type of angle is ∠CEB ? straight obtuse acute right
How did Americans respond after hearing about Standard Oil’s secret business practices? A. They admired the company’s ability to get ahead in the oil industry.
How many pairs of intersecting line segments are shown?
What is the main point about the book to kill a mockingbird