crstyp
crstyp crstyp
  • 22-11-2018
  • Mathematics
contestada

5 tons of mulch cost 28,400.00. What is the price per pound?

Respuesta :

calebrector
calebrector calebrector
  • 22-11-2018

When you divide 28,400 by 10,000 you get $2.84 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of comparing the circumstances of slave women and free women in this excerpt? O, ye happy women, whose purity has been sheltered from child
If three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie?
Please answer ASAP! An explanation is a MUST requirement in order to receive points and the Brainliest answer. Thank you.
What was Ronald Reagan’s basic belief about economic growth?
The bagel data also reflect how much personal mood seems to affect honesty. Weather, for instance, is a major factor. Unseasonably pleasant weather inspires pe
a cadillac escalade has a mass of 2.569 kg if it acceleratesat 4.65m/s what is the net force on the car
How was the brushtail possum transported to its new ecosystem?
4 ways society was changed at home during ww1
Realizeaza o naratiune si o descriere in care sa integrezi enuntul"Europa este o poveste care nu se sfarseste niciodata. "
Just as Democrats are most often associated with having liberal ideas, Republicans are most often associated with having __________ ideas.