nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following molecules are considered inorganic? A.)DNA B.)Lipids C.)Proteins D.)Water
Find the value of x and the value of y
Work upload. 27 (a) There are 32 students in a class. All the students are either left-handed or right-handed. The ratio of the number of left-handed students t
Graph the image of △FGH after the following sequence of transformations:
how did Kettlewell directly studied the moths.
Add 4(m^2+2) to 3m^2+7m
Good evening, please help with this question as soon as possible, no rush. thank you! - will mark brainliest and good rating ;)
Science How would the pressure of the gas in an air tank change if more gas particles are added? 150 words
14. When putting together a case cart for emergency surgery, the ST should?​
40 POINTS PLEASE ANSWER!!! WILL GIVE BRAINLIESTThe tiles that Bruce used were each 1/4 of a square foot in area. The table shows the area covered by Felicia’s t