rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

Suppose that a pendulum clock keeps time exactly correctly on Earth. Now suppose that you take this clock to planet X and find that the clock’s hour hand makes
How do you say can I go to the bathroom
The stress of her husband's death and her increased work responsibilities led Irene to start overeating junk foods that triggered high blood pressure and high c
A small area is cleared of plants In the soil is prepared for a vegetable garden but no vegetables or planted. A few weeks later five types of weeds are growing
Smitty Museum purchased the copyright to a piece of artwork for $907,000. Smitty plans to reproduce 1.8 million posters of the artwork over a period of 11 years
What’s the only way mutations can be passed from parents to offspring?
A mixture of compounds containing diethylamine, phenol, ammonia, and acetic acid is separated using liquid-liquid extraction as follows: Step 1: Concentrated HC
Does anyone know what ‘he has spent a lot of time’ is, in Spanish?
Which graph represents this system? 3x+2y = -6
1. Being on the same side as other Virginians 2. Being on the same side as his brother 3. Showing support for states' rights 4. Showing support for involuntary