EPStar EPStar
  • 26-02-2019
  • Mathematics
contestada

how much money dose 20 gallons of milk cost if 1 gallon is $5.50

Respuesta :

PeshwaBajirao42
PeshwaBajirao42 PeshwaBajirao42
  • 26-02-2019

$5.50 × 20 = $110

HOPE THIS WILL HELP U

Answer Link

Otras preguntas

please help i will give brainliest! Which statement is best represented by the inequality p>48? 1.The basketball team scored less than 48 points. 2.The bask
Your friend chloe goes through a bad break-up and loses her cat all in the same week. when you and chloe are out to dinner one night you run into sarah, a good
During _____ both the contents of the nucleus and the cytoplasm are divided.
What is the frequency of light for which the wavelength is 7.1 × 102 nm? 2.4 × 10 −6 s −1 2.1 × 102 s −1 4.2 × 105 s −1 4.2 × 1014 s −1
Makayla has $8 to buy tickets at the school fair. Each ticket costs @1.5. Which inequality best represents how many tickets she can buy?
6. Find the area of the parallelograr​
Which answer describes this type of series 240+144+86.4+51.84
factor 16x^3+16x^2+3x
t which stage of the buying decision process does a consumer experience dissonance? A consumer experiences dissonance at the BLANK stage of the buying decision
Solve the system of equations by substitution. 2x + y = 3z x + y = 6z What is the value for y from the first equation, that could be substituted into the seco