AidenMartino43 AidenMartino43
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for 4.95 or 4 Sanwiches for 6.72

Respuesta :

SVGPotato
SVGPotato SVGPotato
  • 25-04-2016
I'm guessing you're trying to find the better buy right, if so what you have to do for this is put 3/4.45 then you'll find the cost for 1 sandwich, and same for the other one 4/6.72, and the one with the least amount of money spent is your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

what was the goal of the first crusede
plssssss help i need it plsssssssssssssssssssssssssssssss
Help Ill mark u as brainlest if ur answer is clear Thank you
Can someone help me with this question?​
Choose SSS, SAS, or neither to compare these two triangles. A B SSS SAS neither
Do you think a national army was necessary for the new United States?
HELPPP Some narrators simply have a limited point of view, while others are unreliable. How can you tell the difference? A narrator with a limited point of view
PLEASE HELP ITS MATH THANK YOUUUU
Vì sao khi chạy thì tim đập nhanh thở mạnh và người nóng
a linear function is graphed on the coordinate plane below. what is the 0 of the function