suady
suady suady
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

4.5kg of oranges and 3kg of apples cost a total of £3.87 2.5kg of oranges cost £1.40 Work out the cost of 1kg of apples.

Respuesta :

karki145 karki145
  • 29-05-2019

Answer:

=£0.516 is 1 kg of apples

Answer Link

Otras preguntas

Assume that on September 1, Office Depot had an inventory that included a variety of calculators. The company uses a perpetual inventory system. During Septembe
What is the simplest form of this expression? 7(n-2) + 6
An arithmetic sequence is represented in the following table. Enter the missing term of the sequence.
f(x) = x2. What is g(x)?
Drag each tile to the correct box. Arrange the steps in the correct order to describe how a reflex occurs. A receptor detects a signal. A sensory neuron sends a
Why has the study of history changed over time? O A. Historians have stopped creating historical narratives and focus more on presenting facts. O B. Historians
The hunger games (what makes Effie likeable)
Can you work out which is the odd one out?
letry. 14 Chapter 9: Chapter 9 rest Chapter Test A roof has a cross section that is a right triangle. The diagram shows the approximate dimensions of this cross
This pluton occurs deep in Earth and does not cause any changes to the surface of Earth . True or False