jassaniwashburn12 jassaniwashburn12
  • 24-08-2019
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $2 how much would 12 apples cost

Respuesta :

milica88 milica88
  • 24-08-2019

Answer:

8$

Step-by-step explanation:

3-2$

12-?

12÷3=4

4×2=8$

Answer Link

Otras preguntas

How many planes can two distinct lines have in common?
True or false: the government can raise its tax revenue by decreasing the per-unit tax on vodka.
Imagine that a species has eight chromosomes (four homologous pairs). if some event occurred that prevented meiosis from occurring after replication, how many c
Are mamrie hart and hanna h hart related
NEED ANSWER ASAP PLEASE!!! The graph shows the percentage of business-related jobs that deal with big data from November 2014 through September 2015. If the tre
During Georgia's colonial period the "W.R.I.S.T." products were important to the state's economy. Identify THREE of these products and describe why they were im
By nature, the home inspection business does not provide A. inspection reports to assist the client in making a buy or no-buy decision. B. professional
In "like the sun," sekhar fears that his behavior may cause him to lose his friends and his job. why does he fear these consequences?
colise has 2 vases of flowers that each hold 10 red and 5 yellow roses. Michelle has the same total number of roses but in 3 vases . each vase has 6 red roses
anthropology deffintion