andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

……………………………………………………………..?
How many minutes is it from 6:00 a.m. to 10:35 a.m.?
Anna and Jason have summer jobs stuffing envelopes for two different companies. Anna earns $14 for every 400 envelopes she finishes. Jason earns $9 for every 30
Atoms that have gained or lost electrons and are no longer electrically neutral are called.
A bricklayer lays 263 bricks in the first hour 137 bricks in the second hour and 140 bricks in the third hour how many bricks does he lay each hour on average
) What is the solution to the system of equations?​
1/(x-1)(x-2) + 1/(x-2)(x-3) + 1/(x-3)(x-4) = 1/6​
Help help math math math
what is the answer to 22/66=
Which triangle is a 30°-60°-90° triangle?