essencefox12 essencefox12
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

a local market sells 4 tomatoes for 3.20 how much would it be for 1 tomatoe

Respuesta :

peachyfuzz
peachyfuzz peachyfuzz
  • 21-10-2019

Answer:

80 cents for each tomato

Step-by-step explanation:

Answer Link
jrich200co jrich200co
  • 21-10-2019

Answer:

$0.80 for 1 tomatoe

Step-by-step explanation:

3.20/4=0.8

Answer Link

Otras preguntas

A 0.26-kg rock is thrown vertically upward from the top of a cliff that is 32 m high. when it hits the ground at the base of the cliff, the rock has a speed of
Samantha goes into a candy store with $6.00. She buys 9 peppermints for $0.25 each, and some sour candies. Each sour candy costs $0.35. Enter the maximum number
What is 71 X 9? WITH work.
Pleaseeee help me with these multiple choice answers ASAP
What is justice urgent
When the prisoners' dilemma game is generalized to describe situations other than those that literally involve two prisoners, we see that cooperation between th
Help!! What forms do I use??
Pls find the zeros in 10th level​
Need help anything helps thanks
veins carry carbon dioxide to the body cells. true false