hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

What is the first step to solve the following equation? 3m - 5 = 10
When might people use data tables and graphs in their everyday lives? How are these uses similar to and different from the way in which scientists use these sam
At the end of the story, one of the aliens talks about the pain of loneliness. What does it mean to be alone? What is the effect of being an outcast?
The menu of a concession stand is shown on the board below. How many different ways can Elli buy 5 items from the menu for exactly $10?
Help ASAPPPPPPPPPPPPPP
1. A truck is traveling at a speed of 12 km/s is going to school. It took 10 seconds to get to school. What was the distance?​
Repeated injuries over time, such as those experienced by college and professional football players, specifically may lead to ________, which causes a form of n
To study torque experimentally, you apply a force to a beam. One end of the beam is attached to a pivot that allows the beam to rotate freely. The pivot is take
Kash's HTN is poorly controlled and his ear has been red and painful since yesterday. Is the hypertension acute or chronic
Slippery Slope Two professional downhill skiers are going to begin a race. The skiers agree that Skier 1 is slightly faster than Skier 2 so they decide that Ski