sara076
sara076 sara076
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

A pound of rice crackers cost $2.88 Matthew purchased 1/4 power crackers how much did you pay for the crackers

Respuesta :

haydenpalm
haydenpalm haydenpalm
  • 22-10-2019

Answer: $0.72

Step-by-step explanation:

$2.88 ÷ 4 (because of one forth)

Answer Link

Otras preguntas

if a bus travel 200 km in 45 minutes calculate the speed in kilometre per minute​
What is the role of microfilaments
Is the current makeup of congress representative of the cross section of the American people? Describe why you think so. HURRY PLEASEEEEE!!!
what is Equinox ? explain in detail
Being a team player, expecting to have a responsibility and an acceptance of multiculturalism best describes which of the following generations?
Please help me solve this correct answer gets brainlist
WHAT IS THE FRAGMENTATION OF HOLDINGS ?
Help! Will mark as brainliest if correct <3─── ・ 。゚☆: *.☽ .* :☆゚. ───HCI + H2O – Cl + H3O+ Which statement about the reaction is correct? A. O HCl is an acid
What do you need to capitalize in mr.lewis walked past a thrift store on west 34th street to get to barnes and noble.
can someone help with these?:/