madisonrusyniak madisonrusyniak
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

You have $20 to spend on three notebooks. After buying them you had $14. How much did each notebook cost?

Respuesta :

xXAndezXx
xXAndezXx xXAndezXx
  • 23-10-2019

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

20-16 is 4

So 2

Answer Link
KalvinIsTrying
KalvinIsTrying KalvinIsTrying
  • 23-10-2019

$6

Because 20-14=6. and 14+6+20.

Answer Link

Otras preguntas

if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
How is 'hearing' a motif in the novel A Separate Peace by John Knowles?
How is 'hearing' a motif in the novel A Separate Peace by John Knowles?
In what types of environments would you find protists?
what is the solution for this inequality -10x <40
Measurement is the use of numbers according to a standard. True or False
Draw 2 lines in a triangle. Make 2 triangles and 2 trapezoids.
Two of the emission wavelengths in the hydrogen emission spectrum are 410 nm and 434 nm. One of these is due to the n=6 to n=2 transition, and one is due to the
In what types of environments would you find protists?
Why is the kingdom Protista considered a catch all kingdom?