lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

50 pts Some research suggests that individuals who take both vitamin C and zinc at the onset of the common cold experience fewer cold symptoms and recover more
PLEASE HELP!! WILL GIVE BRAINLIEST!! If The Great Gatsby was set today, who would attend the parties? List names in the same manner as Nick.
Give an example of parallel lines in the real world. Then describe how you could prove that the lines are parallel.
find the greatest common factors of each of the numbers 24 30 and 42
being socially healthy can result form being emotionally healthy true or false ?
Jared makes $2,810 in net income after taxes and deductions. Last month he spent $200 on groceries, $300 on a car lease, $900 in rent, $350 in dining out, and $
Which of the following is the correct point-slope equation for the line that passes through the point (-4, -2) and is parallel to the line given by y 5x + 44?
colonial patriots and loyalists would most likely have disagreed about the answer to which of the following questions A. Do the colonists truly have historical
In twelfth-century West Africa, what kind of artwork did artists create for the royal court of Ife? A. bronze and terra-cotta sculptures B. ivory and brass ma
Activation energy is what kind of chemical reaction that absorbs energy