justine64 justine64
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada


McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for
$11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

iifeless
iifeless iifeless
  • 25-10-2019

Answer:

$9.85 per pound

Step-by-step explanation:

11.82/1.2 = 9.85

Answer Link
chofis11372
chofis11372 chofis11372
  • 25-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

11.82/1.2=9.82

Answer Link

Otras preguntas

a car towing company averaged two calls per hour. use the poison distribution to determine the probability that in a randomly selected hour the number of calls
To place your savings into different types of saving instruments is to
GST version On 2 January 2022, Resolve Ltd purchased a new machine for $59 400 (GST Inclusive) with a useful life of 5 years and a residual value of $4000. Reso
7. Competing exponentials. The lifetimes of two lightbulbs are modeled as independent and exponential variables X and Y, with parameters λ and μ, respectively.
Question 2 0/6 pts 21 Details Let f(x) 1 2 3 and g(x) 2 + 3. T Find the following functions. Simplify your answers. f(g(x)) g(f(x)) Submit Question
e for classroom use. 3 SS.6.G.1.6 (moderate) Look at the map of civilizations in Mesoamerica. Civilizations of Mesoamerica MEXICO Teno Bands VALLEY OF MEXICO KE
prevention and preparation are the two stages of crisis management. T/F
What are the three main functions of an operating system? One
Cooking methods Chapter-18 1, what is sous vide.
Determine the intervals on which the function f(x) = -4x − 7 ln (8x), (x > 0) is concave up or down and find the points of inflection. (Use symbolic notation