thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

A lake may disappear for all the following reasons EXCEPT a.) evaporation exceeds precipitation b.) an outflowing stream erodes its bed below the lake basin l
This type of skid occurs when too much steering input is applied by the motorist for a given speed resulting in the front wheels skidding forward, regardless of
A bicyclist rides with a constant velocity of 8 m/s. What would you need to know to calculate the net force on the rider?
Convert to exponential form: log 1000=3
why do many variations of the waltz exist today?
Find the midpoint of H(13,8) and X(-6,-6)
How do the gods assist in Odysseus' dilemma with Circe?
what is the GCF of 48 and 80
Would I distribute or foil first -2(b-2)(b-2)
in one group ,2 out of 5 students are wearing glasses.what fraction is that?