jt3856052 jt3856052
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

A Store Sells 8-foot boards for 2.40 each.What is the cost per foot​

Respuesta :

zubaidahalsaudi zubaidahalsaudi
  • 21-11-2019

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

2.4 divided by 8

Answer Link
elizamarieh elizamarieh
  • 21-11-2019

Answer: $0.30 per foot

Step-by-step explanation: 2.40 divide 8 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

can -6xyz + 17xyz - 11xyz simplify to 0 true or false
ou invest $1000 in a mutual fund. You expect that the fund will earn a 8% return annually before expenses (~this is how much the fund's assets go up). You have
cual es el drama del cuento del paptito feocuales Andromeda El Patito feo ​
PLS SHOW ALL WORK THIS IS DUE IN A FEW Minutes
Question 7 Find the distance between -2.5 and 1.8. (Draw a number line if necessary to solve)
how many repeating digits are in 0.37?
The second hand on a watch is 3.0 cm long and rotates smoothly. What is the speed of the tip of the hand?
4x+10y=-20 into slope-intercept
Your spacecraft lands on an unknown planet. To determine the characteristics of this planet, you drop a 1.3 kg wrench from 5 m above the surface and find that i
Ida purchases a variety bag of taffy to share with her friends. The bag contains pieces with the flavors of blueberry, strawberry, and lemon. Ida wants to know