ally8629 ally8629
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

What is 1.90$ divided by 32 oz

Respuesta :

Tossy Tossy
  • 22-11-2019

Answer: 6 cents or $0.06 per ounce

Step-by-step explanation: $1.90 divided by 32 gives you cost per ounce

Answer Link
Alexloca1
Alexloca1 Alexloca1
  • 22-11-2019
6 cents 0.06 per ounce just use a calculator
Answer Link

Otras preguntas

A partially filled pool contains 600 gallons of water. A hose is turned on, and water flows into the pool at the rate of 8 gallons per minute. How many gallons
Convert the fraction to a mixed number. 11/2=a b/2
Solve the following inequaltity. (x-8)^2(x+7)>0 What is the solution?
Determine which situation could be represented by the system of linear inequalities given below 4x + 5y < 18
How many lumbar vertebrae are in the vertebral column?
why are serial killers a threat to society?
r(x) = -0.21x^3 + x^2 - 8.1x - 3 for x= -1 and x = 2
Which type of tissue is not readily repaired if damaged? Epithelial or tissue whose cells remain mititic throughout life or tissues whose mature cells are amiti
A car race lasted 2.07 hours. How many seconds did the race last? If necessary, round your answer to the nearest tenth of a second.
In a felony case the purpose of a grand jury is to