kayleemm9
kayleemm9 kayleemm9
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 312 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

Mentallystrong182 Mentallystrong182
  • 25-11-2019

Answer:

answer= 842.4

Step-by-step explanation:

you take 312 and times it by 2.70

Answer Link
michayla306 michayla306
  • 25-11-2019

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70x312=842.40

2.70 is the cost of one milk then you multiply it by the number of milks karl bought.

Answer Link

Otras preguntas

if a line has no y intercept what can you say about the line
What do you get when you use your calculator to divide 84 by 14? What does this tell you about 14 and 84?
what is the least common multiple of 24 27 and108
what are scientists who study the weather called
An enzyme can only bind one reactant at a time.                 A)           True                 B)            False
Remi has two cone-shaped containers with the same diameter. He will place the smaller container inside the larger one. Before he does this, he wants to fill the
How many solutions does the equation 3x+x+3=2(2x+1)+1 have?
How did the Spanish-American War affect US power in Asia? The war with the Filipino rebels reduced US influence in Asia. The war made the US an important power
How many solutions does the equation 3x+x+3=2(2x+1)+1 have?
describe the saving-borrowing-investing cycle