carrieoverbay15 carrieoverbay15
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

30 miles per gallon. At $2.19 a gallon, how much would that cost?

Respuesta :

avarobson
avarobson avarobson
  • 22-01-2020
At 30 miles per gallon that would cost $65.70
Answer Link

Otras preguntas

A car of weight 11000 N moves with constant velocity along a horizontal road.A driving force of 5000 N acts on the car what is the force opposing the motion of
I hopped on one foot WHILE I pulled off the wet sock. coordinating conjunction subordinating conjunction correlative conjunction
in chemistry© Why Osmolir occur?.​
Emmett and Sierra formed a partnership dividing income as follows: 1. Annual salary allowance to Emmett of $48,000. 2. Interest of 8% on each partner's capital
3. Lunch Steven owns a restaurant that specializes in steak burgers! 4 burgers and 3 fries cost $24.50. If a burger costs $5, how much is each order of fries? L
A polynominal function that describes an enclosure is v(x)=1500x_x2 where x is the length of the fence in feet what is the maximum area of the enclosure
Cobe Company has already manufactured 22,000 units of Product A at a cost of $30 per unit. The 22,000 units can be sold at this stage for $490,000. Alternativel
Wyle a short story of your can choice with your own words​
Cyrano and Christian come to an agreement to win Roxanne together where​
What is the main role of the hypothalamus gland?