mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

Novel - From Speak by Laurie Halse Anderson 4. Key Ideas and Details: Melinda (the protagonist) has a vivid inner voice. What is significant, then, about the fa
what is the value of the cacao industry around the world?
I NEED HELP PLEASE ASAP!
Phosphorus-32 is a commonly used radioactive nuclide in biochemical research, particularly in studies of nucleic acids. The half-life of phosphorus-32 is 14.3 d
How do you find a square root of a number? PLease use 81 as an example.
Draw the flag of Ireland! HINT: To draw the border, use Rect with a fill of None and the Inspector to find the border Width.
How to say negro in english
Name the missing coordinate(s) of the triangle
How would you round 95687 to the nearest thousand?
A circle is defined by x^2+y^2+2gx+2fy-15=0. The gradient of the tangent to the circle at the point (3,2) is -1/2. Find the value of g and f​