jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

simplify the expression:5(4x-13)
Solving one step equations 28+12x=8x-4
6 + 4[5 - 3(7 + 2) - 6] =
what is 310,763,136 in word form
Show how to count from 170 to 410 using tens and hundreds
what is 310,763,136 in word form
how do you solve 35=-2x-15
evaluate each expression if x=6,y=8,z=3. xy+z=
what are two organs that are difficult to repair using stem cells?
600,000+80,000+10 I'm word and standard form