Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

List six ways in which you can increase your self-esteem.
3ax + 2b/c = 4d Solve for x
When a political party mails out letters about future healthcare reform policies to eligible voters, they are carrying out which function?
23 Home Work EXPlan the following morals. 1 Inspiration 2. Faithfulness 3. Kindness​
Please help me with the questions below. Above the questions is a sample of what is expected
Scarlet Letter Chapters 3 and 4 Choose a symbol that has been introduced. Create a poster (or slide) for this symbol. On the poster it must include: • The name
According to the article, "the act of remembering is akin to putting puzzle pieces together. How is memory like a puzzle?
Juice is made using cordial and water in a ratio of 1:4 Use the bar model to work out how much juice will be made with 40 ml of cordial.
A daring stunt woman sitting on a tree limb wishes to drop vertically onto a horse galloping under the tree. The constant speed of the horse is 6.8 m/s, and the
A tower has a revolving restaurant 785 feet above the ground. The restaurant makes a complete revolution every 90 minutes. While a visitor was at the tower, the