Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 23-02-2020
  • Mathematics
contestada

@joby more mathematics fam

joby more mathematics fam class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2020

Answer:

a) 14 hours per dollar b)  1/5 minutes per mile.

Step-by-step explanation:

A) 18-4=14

B) 25÷3= 8 125/1000 or 8 1/8

Answer Link

Otras preguntas

How to find two consecutive positive even integers such that their sum is 48?
​how do sodium and potassium travel into and out of cells? ​antidiuretic hormone transports potassium and prodiuretic hormone carries sodium. ​specific tr
What strikes some people as comical about penguins appearance
In economic theory, typical consumers buy goods in order to get _____ or _____. However, consumers always make choices in a world constrained by _____. A. Goods
Dana wants to make two types of dog treats. She has 10 cups of peanut butter and 12 cups of flour. Her dog bone treat recipe uses 3 cups of peanut butter and 2
Which is the feeling of intense attraction for another person? intimidation infarction intensity infatuation
What was a name for groups that are on the same side in a war
A class system is a system of social stratification in which ________
What is the single factor that classifies an element as a transition metal? Question 16 options: A.the highest occupied orbital is aa "d" orbital B. all or
A candy company plans to hang posters of a new product in supermarkets. The product is a box of premium chocolates. The art team made a scale drawing of the top