valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

which country is the farthest away from new york city?
This​ week, 951 people went to the beach. Last​ week, 1,173 people went to the beach. The number of people who went to the beach fell by what​ percent? HELP ME
They have decided to clean up the neighbourhood ________ it is full of rubbish.A. so B. but C. although D. because
transpositionsolve 2x=5 make x the subject​
Một ô tô khối lượng một tấn chuyển động nhanh dần đều trên một đường bằng, hệ số ma sát giữa bánh xe và mặt đường là 0,1. Lực kéo của động cơ ô tô bằng 1200 N.
this would meen so much if you could her me iim so stressed out pls help
Help ma pls ! As the sun goes down the air contains a certain amount of water vapor in the air then begins to cool and eventually the air reaches the dew point.
xác định quỹ của chất điểm chuyển động với phương trình chuyển động sau đây
What type of rock is in the reference image? How do you know?
como se escribe 454,505,505 en letra​