chavez01scarleth11
chavez01scarleth11 chavez01scarleth11
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the deli, American cheese is sold for $2.32 per pound. How much would it cost for 8 pounds?

At the deli American cheese is sold for 232 per pound How much would it cost for 8 pounds class=

Respuesta :

zkwrocks1
zkwrocks1 zkwrocks1
  • 24-04-2020
$18.56 for 8 pounds
Answer Link
EVEDragon610
EVEDragon610 EVEDragon610
  • 24-04-2020

Answer:

$18.56

Step-by-step explanation:

2.32/pound

2.32x8 = 18.56

Answer Link

Otras preguntas

Suppose your gasoline tank holds 18 gallons of fuel. Your tank is currently 20% full. How many gallons of fuel do you need to add to fill the tank?
Nicole run,runs,running,are running three miles every morning What's the right answer
an equilangular hexagon has congruent ?, equilateral hexagon has congruent ?
To pay for a sofa, Maddie made a payment of 64 dollars each month for one year. How much did the sofa cost?
Factor the equation 16x^2 -2x-5
Completely factor the following expression t^2+4tv+4^2
Which president oversaw the Spanish-American War? A. Grover Cleveland B. Ulysses S. Grant C. William McKinley D. Benjamin Harrison
why is the light microscope also called the compound microscope
In an informative research essay on the technology used during Civil War battles, which of the following domain-specific terms would LIKELY be used? broadside p
If you roll a number cube 60 times and use the result to calculate the experimental probability of rolling a 1, the experimental probability of rolling a 1 will