itstyyy188
itstyyy188 itstyyy188
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Food Lion sold corn at $1.99 for 12-ears. How much is the corn per ear?

Respuesta :

hopethishelps hopethishelps
  • 26-04-2020

Answer:

$0.16

Step-by-step explanation:

1.99/12

.165

$0.16

Answer Link
YanYuan
YanYuan YanYuan
  • 26-04-2020

Answer:

16.58 cents

Step-by-step explanation:

199 ÷ 12 = 16.583

Answer Link

Otras preguntas

an animals lives on lang, breathes through its lungs, and lays its eggs on land. it has a scaly and dry skin texure. what animals can thus be?
Which statement best describes how Dr. Jekyll it’s different and Mr. Hyde in the strange case of Dr. Jekyll and mr. Hyde
Priya and Hadley, fans of this player, calculate the expected value of X is E(X) = 0.80. Priya says, "The probability that this player makes a free-throw is 0.8
Which of the following lines of code creates a division called answer? A. B. C. D.
विश्व बन्दुत्व र मानवताको मूल भाव​
1.2 If Erin had 150m/ of buttermilk and recipe require 0.25 cups of buttermilk, would Erin have enough buttermilk for the recipe (2) 1.3 A cake recipe calls for
What is the ing form of get
An online electronics store bought 20 keyboards and 15 phone chargers for $130 and then sold each keyboard for $30 and each phone charger for $15. Part A: Which
c(n)=−9/2 (−4/3)^n−1
how has south african chosen to celebrate their haritage​