destinyrivers58
destinyrivers58 destinyrivers58
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 5.5 lb bag Of oranges cost 699 per pound How much does 1 orange cost

Respuesta :

ahx81
ahx81 ahx81
  • 21-05-2020

A 3 pound bag of oranges cost 4$. the 8 pound back costs 9$ which oranges cost less per pound ... 3 lb bag: 4/3 = 1 1/3 or $1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

24. The process of blending and adjusting competing views and interests for the maximum satisfaction of all * O equality under the law O individual freedom O t
write an operational definition for finding the mass of your shoes
The idea that both the thunder above and the grasshopper below beautify the land in “Twelfth Song of Thunder” suggests that the Navajo 1. appreciate the connect
In any circuit, current is inversely proportional to:potentialresistanceemfvoltage​
Factor the trinomial below. x2 -13x + 40
of the following choices what was the best thing to do with electronic equipment you no longer want (A) discard with your trash (B) donate to a charity (C) dum
Identify and compile a list of the top 10 marketing research companies worldwide.
The tunnel of fear climbs up straight up to its peak 53.8 meters above ground then it drops 62.45 meters into a underground tunnel what is the elevation of the
Which term describes the set of all possible output values for a function?
Which statement is true about the value of |-14|? OF-14--14 o 141 <14 It is the distance between -14 and 0 on the number line. It is the distance between -14