issjsjjshdh issjsjjshdh
  • 21-05-2020
  • Health
contestada

Saffron costs $7.80 for ⅛ of an ounce. How much does 8 ounces cost?

Respuesta :

220505 220505
  • 21-05-2020

Answer:

499.20

Explanation:

Because 7.80x8=62.40

And 62.40x8=499.20

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following support services do residents of assisted-living facilities typically receive?A) Medical care and medication managementB) Housekeeping an
If the issue was caused by someone else, should I tell my guest immediately and instruct them to contact the person that caused their problem instead of helping
two mangoes, three grapes and four apples cost rs. 15. three mangoes, two grapes mangoes, 3 grapes and 3 apples. how much did i pay?
Factor the given polynomial:121x⁸y³+77x⁶y³
solve AAAAAAAAHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What do you do after you find the C rings of the trachea?
Explain how the union's goals during the civil war changed from preserving the union to ending slavery. your response should include at least two reasons for th
Which of the following is FALSE regarding the common skin disorder, seborrheic dermatitis? 1) characterized by erythema and waxy scaling 2) uncommon between inf
Why should a hygienist be appointed as the NCOIC of preventative dentistry in place of a dental officer whenever possible? a) Cost Efficiency b) Enhanced Patie
__________ is considered a skin type because the tendency to develop this condition is hereditary.