janellesaqueen janellesaqueen
  • 23-05-2020
  • Mathematics
contestada

5.
Write an expression to show the difference of 3 and p.

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 23-05-2020

Answer:

(3-p)  

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Shellie buys a loaf of bread fo $2.99, a gallon of milk for $3.49, and a pack of lunchmeat for $5.99. The sales tax is 8%. How much will Shellie's total bill b
The diameter of a quarter is 0.955 inches. If you laid 1,000,000 quarters side to side, how far would that be?
The Enter Deposits/Payments option on the ____________ is used to enter payment information located on the remittance advice.
is having a religion is important? why?​
Determine which of the following mappings are functions. If the relation is not a function, indicate why it is not.
1. Write an equivalent ratio by multiplying: 1 - 4
Solve the equation for the specified variable. s=gh-4gc4, for g
INTERNAL THEFT CONTROLS AND MANAGEMENT RESPONSIBILITY-Many firms refuses to believe that their employee's would steal. As a result your position in this regard
MAKE MEANING Activity 2: Improvisation Direction: Create and improvised version of any of the following instruments: B. Glong Khgek A. Ta phon TAPHON is a tradi
Simba Company’s standard materials cost per unit of output is $9.68 (2.20 pounds x $4.40). During July, the company purchases and uses 2,970 pounds of materials