devent886 devent886
  • 23-05-2020
  • Mathematics
contestada

James went to the grocery store and purchased apples for $2.50 per pound (). He also bought one pineapple for $4.00. Write a linear equation ( = + ) to show the Cost () of how much James spent at the grocery store?

Respuesta :

bristewart81
bristewart81 bristewart81
  • 23-05-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.50() + 4.00=()

Answer Link

Otras preguntas

3/4 times what is 27
what is the link between diabetes and increased visceral fat?
What, according to Socrates, is the soul compelled to believe concerning reality? Does Socrates feel this is a reasonable criterion? Why or why not?
describe how does the enthalpy of reaction remain unchanged when a catalyst is used in the reaction.
Do you need a vent on a pull-through evaporator?
The general criteria for distributing rewards in organizations include which of the following? a) Seniority b) Merit c) Need d) All of the above
What does it mean to say that "input is line buffered?"
There are only silver cars,blue cars and red cars in the car parks at Allerton School and at Bragdon School.
A cylinder and its net are shown below.
A large boat has an underside with an area of 20m and weights 100000N it sinks to a depth where the pressure balance the weight. Calculate the pressure on the b