yolandamoreno242416 yolandamoreno242416
  • 21-07-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl bought 3.4 pounds of coffee that cost $6.95 per pound . How many did she spend on coffee

Respuesta :

boredanairplane
boredanairplane boredanairplane
  • 21-07-2020

Answer:

23.63

Step-by-step explanation:

multiply the cost by the pounds

Answer Link
Unprecedented Unprecedented
  • 21-07-2020

Answer:

$23.63

Step-by-step explanation:

3.4 X 6.95 = 23.63

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ME understand factor each expression 5r{2}+23r+26
Why is the jaw of a dogfish underslung? what disadvantages does it have? ...?
Select the statement that best describes gravity. Answer Gravity is the force that draws objects closer to the Earth because of the positive or negative charg
factor the trinomial a^4-3a^2-10
Some species of fly larvae or maggots are used for wound therapy. These larvae live at the wound site and help in the healing process. How can the maggots live
All of the following separate geologic time into eras, periods, and epochs except: major extinctions periods of biological diversity changes in the earth's geo
What is the Lewis Dot Structure for C2H3? ...?
Two-thirds of a number is negative six. Find the number. -9 -8 -4 ...?
A molecule that can be used as a molecular clock has a neutral mutation rate of one mutation per 5 million years. How many years ago did two species share a co
A coffee company has found that the marginal​ cost, in dollars per​ pound, of the coffee it roasts is represented by the function​ below, where x is the number